FENG-ŠUEJ

Prastaré čínské učení, jehož název znamená doslova "vítr a voda", to proto, že se zabývá vyváženým tokem neustále proudící energie a životní síly. Dodržováním jeho principů je možné nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie.  
Zdrojem celé praxe Feng - šuej je teorie JIN a JANG. Pojem těchto základních sil existoval od nepaměti v čínské kultuře. Feng-šuej se zabývá pochopením toho, jak na sebe člověk a jeho prostředí vzájemně působí. Pochopením důležitých souvislostí feng-šuej můžete změnit věci, které Vás nejvíce ovlivňují a tím i změnit své pocity.
Feng-šuej je založeno na předpokladu, že v lidském těle a kolem něj proudí energetické pole. Tato energie je viditelná kolem těla jako tzv. aura 
* probíhá tělem skrze energetická centra neboli čakry po liniích známých jako meridiány. 
* právě tady nejsnáze probíhá vzájemné ovlivňování s okolním světem, občas se jí říká "šestý smysl" někdy je možné vyslat tuto energii dál do světa - tak        trochu jako tykadlo- a proniknout do obrovského množství vesmírných informací,tahle schopnost Vám dodá intuitivní vhled a úžasné nové nápady
Energie na povrchu těla se navíc propojuje s okolní atmosférou a z toho plynou malé změny v myšlení a pocitech. Emoční energie a energie Vašeho domova se neustále ovlivňují. Vaše myšlenky, pocity a nápady se neustále promíchávají se světem kolem nás, a vy jste zase neustále ovlivňování, různými energiemi, které vstupují do Vašeho energetického pole. Zároveň také vyzařuje energie šířící se po místech, jež obýváte.
 
 
Použito: FENG-SHUI Simon Brown
 
 

Anketa

Slyšeli jste o učení Feng-šuej ?

ano (57)
ne (1 390)

Celkový počet hlasů: 1447

Kdybych měl znovu začít svůj život, přál bych si, aby byl úplně stejný, jeko je nyní - jenom bych o trochu víc otevřel oči.

JULES RENARD